Turnaj v roce 2022 vyhrála dvojice Husařík, Trčka | Termín dalšího turnaje bude 24. 6. 2023.

Výsledky 2021

Z Prostějovského Večerníku

Domácí triumf na báječném Prostějov Cupu 2021! Odkaz vede na stránku PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU.

Domácí triumf na báječném Prostějov Cupu 2021

Dekádu svého trvalého vzestupu báječně završil tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných PROSTĚJOV CUP. Zcela zapomenut zůstal loňský propršený ročník, za hlavu mohli všichni aktéři hodit předchozí dlouhé měsíce koronavirových restrikcí. A společně si užívat dokonale vydařené kulaté jubileum nejlepší akce svého druhu v České republice a snad i ve střední Evropě. Triumf navíc zůstal tentokrát doma! Chybět u toho nemohl ani Večerník jakožto exkluzivni mediální partner.

Startovní pole nakonec čítalo čtyřicet dvojic, převážně mužských a několika smíšených. Účastníci si tradičně užívali komfortu profesionálního areálu TK Prostějov za Kosteleckou ulicí se skvěle připravenými antukovými kurty i maximálně příjemným zázemím. Tentokrát přálo rovněž počasí, jen dopoledne to chvíli vypadalo na přeháňku. Mraky však odtáhly a celodenní líté boje už nic nerušilo.

Jako obvykle se nejprve konala základní část v deseti čtyřčlenných skupinách, z nichž veškeré páry postoupily do play-off. Většina přímo, ty poslední z jednotlivých grup musely do předkola. Načež se v brzkém odpoledni začínalo znovu od nuly, ale s nasazením do pavouka dle umístění ve skupinách. Hlavním cílem přitom opět bylo, aby si všichni do sytosti zahráli. Což systém turnaje každoročně plní do puntíku tím, že brzy vyřazení z k.o. fáze hlavní soutěže pokračují v pavouku B. "Jsem úplně rozsekaný, tuším, že mám za sebou jedenáct setů," smál se mostkovický semifinalista soutěže útěchy Milan Kubeš belhající se k převzetí cen. Béčkové play-off opanovali Martin Hrazdílek a Oldřich Pintera.

I tihle pánové ovládají bílý sport výborně, leč v brutální konkurenci špičkových "amatérských" tenistů (uvozovky jsou skutečně namístě) mohou do závěrečných kol áčkové elity proniknout na PROSTĚJOV CUPU pouze ti opravdu "nej". "Minimálně od čtvrtfinále se úroveň zdejších zápasů dost blíží turnajům ITF, a to bez jakéhokoliv přehánění," prohodil přihlížející trenér volejbalistek VK Prostějov Lubomír Petráš, sám velký tenisový nadšenec.

Kromě toho stojí za zmínku krátké odbočení od čistě sportovní linie k neméně vynikající organizaci celého podniku. Tu měli zase pod palcem pořadatelé Martin Krupička, Petr Doseděl a spol., kteří pro osazenstvo nachystali za patřičné startovné doslova exkluzivní podmínky: neuvěřitelně bohaté i chutné jídelní menu a pivo a další nápoje celý den v ceně přihlášek, k tomu sýrovou Raclette party permanentně k dispozici a od rána do odpoledne též stánek Palírny U Zeleného stromu s ochutnávkami zdarma! Nemluvě o extrémně hodnotných cenách pro medailisty. "Chci moc poděkovat všem partnerům, bez jejichž podpory bychom tohle nemohli zajistit," zdůraznil Martin Krupička.

Nyní zpátky k bitvám na dvorcích, jež vrcholily od výše zmíněného čtvrtfinále. V něm si obhájci titulu z roku 2019 Radim Janíček - Jan Duba poradili s duem Jiří Crha - Jan Krejčí spolehlivě 6:2. Josef Hošpes - Alan Brussenbauch zdolali Šimona Mališe a Rudolfa Ščudlíka 6:3, bojovníci Radovan Chrobák - Jakub Pavlištík otočili proti dvojici Vladan Kopelec - Martin Lapčík z 3:5 na 7:5 včetně odvrácení dvou mečbolů. A také domácí pár Stanislav Husařík - Daniel Trčka zvrátil proti skvělým Jiřímu Hipskému s Tomášem Petráněm z 0:2 na 6:3. Tím se favorizovaní Prostějované natolik rozjeli, že ve zbývajících dvou utkáních již absolutně neměli konkurenci. V semifinále nekompromisně rozdrtili unavené Chrobáka a Pavlištíka 6:0, zatímco druhý půlfinálový mač mezi dvojkami Janíček - Duba a Hošpes - Brussenbauch se stal kořistí předloňských vítězů poměrem 6:3. Rozhodující duel o zlato pak sliboval super podívanou. Ta se fakt dostavila, ovšem při naprosté dominanci fantasticky hrajících Husaříka a Trčky měla jednostranný charakter. Janíček a Duba se marně snažili vzdorovat tenisové smršti zasloužených premiantů, kteří za necelou půlhodinku dospěli k exhibičně famóznímu triumfu 6:0!

"Náš domácí Staňa Husařík měl tentokrát za parťáka dosavadního závodního hráče Dana Trčku, taky Prostějováka. Před turnajem jsem mu říkal, že jestli PROSTĚJOV CUP ani letos nevyhraje, tak ho zabiju. Má štěstí: přežil," říkal Večerníku nadšený šéf organizačního štábu Martin "Krupa" Krupička. Slavnostního vyhlášení výsledků se ujal společně se svým věrným pořadatelským druhem Petrem "Pupou" Dosedělem a se zástupci generálních partnerů. Těmi byli za statutární město Prostějov Božena Sekaninová a Petr Kousal, za firmu Neuklouzni.cz pak Milan Kolář. "A teď můžeme jít slavit," oddechl si Krupička s úlevou v pozdním večeru. Vymazlené jubilejní klání bylo potřeba náležitě zapít u bohatě zásobených stolů…

HODNOCENÍ ŠÉFA TURNAJE

"Dlouhodobé přípravy i vlastní organizace desátého ročníku turnaje nás s Pupou Dosedělem a dalšími parťáky stály obrovské úsilí i spoustu energie. Zvlášť po smolně propršeném loňsku a vzhledem k dlouhé nejistotě kvůli covidovým opatřením. Nakonec to ale stálo za to, všechno dobře dopadlo a můžeme být šťastní. Udělali jsme naprosté maximum a věřím, že všichni účastníci odjížděli domů spokojení. Jejich četné pochvaly se poslouchaly hodně dobře, to musím přiznat. Obrovské díky patří vedle samých aktérů pochopitelně veškerým partnerům v čele s titulárními, tedy městem Prostějov a společnostmi Neuklouzni.cz, JS Phone či Hrajme fér – sport je fajn. Pomáhají nám k tomu, aby PROSTĚJOV CUP mohl být tak špičkovou sportovní akcí. Pomyslnou třešničkou na dortu samozřejmě je vytoužené vítězství domácího Stani Husaříka, mého osobního favorita. Letos si k sobě vzal vynikajícího spoluhráče Dana Trčku a konečně protrhl mnoho roků trvající marné dobývání zdejšího titulu. Gratulace však patří nejen těmto dvěma klukům, ale úplně všem, kteří si naše kulaté jubileum společně užili. Za rok na viděnou!"
Martin Krupička, hlavní organizátor Prostějov Cupu 2021

VÝSLEDKY PROSTĚJOV CUP 2021

1. kolo: Janíček, Duba – Kubeš, Šlambor 6:2, Schromm, Veselík – Tvarůžek, Ondrušíková 6:1, Jeřábek, Hynšt – Sehnal, Šilhánek 6:3, J. Crha, Krejčí – Menclová, Lackovičová 6:1, Rojek, Dilenz – Folta, Preček 6:2, Mališ, Ščudlík – Florián, Čermák 6:4, Čulík, Pintera – Rábel, Štěpánek 6:1, Hošpes, Brussenbauch – Alturban, Ševčík 6:0, Husařík, Trčka – Bořil, Michálek 6:0, Blažek, Kočí – Fojtaník, Příhoda 6:1, V. Crha, Marušák – Krejčiřík, Horejš 6:1, Hipský, Petráň – Kadlec, Kadlec 6:0, Gregor, Pektorová – Kandráč, Kandráč 6:2, Chrobák, Pavlištík – Pintera, Hradílek 7:5, Bartoněk, Jarmar – Kořalka, Kořalka 6:4, Kopelec, Lapčík – Kunc, Mazur 6:3. 2. kolo: Janíček, Duba – Schromm, Veselík 6:3, J. Crha, Krejčí – Jeřábek, Hynšt 6:0, Mališ, Ščudlík – Rojek, Dilenz 6:3, Hošpes, Brussenbauch – Čulík, Pintera 6:4, Husařík, Trčka – Blažek, Kočí 6:2, Hipský, Petráň – V. Crha, Marušák 6:1, Chrobák, Pavlištík – Gregor, Pektorová 7:6, Kopelec, Lapčík – Bartoněk, Jarmar 6:4. Čtvrtfinále: Janíček, Duba – J. Crha, Krejčí 6:2, Hošpes, Brussenbauch – Mališ, Ščudlík 6:3, Husařík, Trčka – Hipský, Petráň 6:3, Chrobák, Pavlištík – Kopelec, Lapčík 7:5. Semifinále: Janíček, Duba – Hošpes, Brussenbauch 6:3, Husařík, Trčka – Chrobák, Pavlištík 6:0. Finále: Husařík, Trčka – Janíček, Duba 6:0.

Autor: Marek Sonnevend, Prostějovský Večerník

leták 2021