Turnaj v roce 2022 vyhrála dvojice Husařík, Trčka | Termín dalšího turnaje bude 24. 6. 2023.

Články 2021

Z Prostějovského Večerníku

Domácí triumf na báječném Prostějov Cupu 2021! Odkaz vede na stránku PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU.

Krásně završená dekáda Prostějov Cupu! Odkaz vede na stránku PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU.

Domácí triumf na báječném Prostějov Cupu 2021

Dekádu svého trvalého vzestupu báječně završil tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných PROSTĚJOV CUP. Zcela zapomenut zůstal loňský propršený ročník, za hlavu mohli všichni aktéři hodit předchozí dlouhé měsíce koronavirových restrikcí. A společně si užívat dokonale vydařené kulaté jubileum nejlepší akce svého druhu v České republice a snad i ve střední Evropě. Triumf navíc zůstal tentokrát doma! Chybět u toho nemohl ani Večerník jakožto exkluzivni mediální partner.

Startovní pole nakonec čítalo čtyřicet dvojic, převážně mužských a několika smíšených. Účastníci si tradičně užívali komfortu profesionálního areálu TK Prostějov za Kosteleckou ulicí se skvěle připravenými antukovými kurty i maximálně příjemným zázemím. Tentokrát přálo rovněž počasí, jen dopoledne to chvíli vypadalo na přeháňku. Mraky však odtáhly a celodenní líté boje už nic nerušilo.

Jako obvykle se nejprve konala základní část v deseti čtyřčlenných skupinách, z nichž veškeré páry postoupily do play-off. Většina přímo, ty poslední z jednotlivých grup musely do předkola. Načež se v brzkém odpoledni začínalo znovu od nuly, ale s nasazením do pavouka dle umístění ve skupinách. Hlavním cílem přitom opět bylo, aby si všichni do sytosti zahráli. Což systém turnaje každoročně plní do puntíku tím, že brzy vyřazení z k.o. fáze hlavní soutěže pokračují v pavouku B. "Jsem úplně rozsekaný, tuším, že mám za sebou jedenáct setů," smál se mostkovický semifinalista soutěže útěchy Milan Kubeš belhající se k převzetí cen. Béčkové play-off opanovali Martin Hrazdílek a Oldřich Pintera.

I tihle pánové ovládají bílý sport výborně, leč v brutální konkurenci špičkových "amatérských" tenistů (uvozovky jsou skutečně namístě) mohou do závěrečných kol áčkové elity proniknout na PROSTĚJOV CUPU pouze ti opravdu "nej". "Minimálně od čtvrtfinále se úroveň zdejších zápasů dost blíží turnajům ITF, a to bez jakéhokoliv přehánění," prohodil přihlížející trenér volejbalistek VK Prostějov Lubomír Petráš, sám velký tenisový nadšenec.

Kromě toho stojí za zmínku krátké odbočení od čistě sportovní linie k neméně vynikající organizaci celého podniku. Tu měli zase pod palcem pořadatelé Martin Krupička, Petr Doseděl a spol., kteří pro osazenstvo nachystali za patřičné startovné doslova exkluzivní podmínky: neuvěřitelně bohaté i chutné jídelní menu a pivo a další nápoje celý den v ceně přihlášek, k tomu sýrovou Raclette party permanentně k dispozici a od rána do odpoledne též stánek Palírny U Zeleného stromu s ochutnávkami zdarma! Nemluvě o extrémně hodnotných cenách pro medailisty. "Chci moc poděkovat všem partnerům, bez jejichž podpory bychom tohle nemohli zajistit," zdůraznil Martin Krupička.

Nyní zpátky k bitvám na dvorcích, jež vrcholily od výše zmíněného čtvrtfinále. V něm si obhájci titulu z roku 2019 Radim Janíček - Jan Duba poradili s duem Jiří Crha - Jan Krejčí spolehlivě 6:2. Josef Hošpes - Alan Brussenbauch zdolali Šimona Mališe a Rudolfa Ščudlíka 6:3, bojovníci Radovan Chrobák - Jakub Pavlištík otočili proti dvojici Vladan Kopelec - Martin Lapčík z 3:5 na 7:5 včetně odvrácení dvou mečbolů. A také domácí pár Stanislav Husařík - Daniel Trčka zvrátil proti skvělým Jiřímu Hipskému s Tomášem Petráněm z 0:2 na 6:3. Tím se favorizovaní Prostějované natolik rozjeli, že ve zbývajících dvou utkáních již absolutně neměli konkurenci. V semifinále nekompromisně rozdrtili unavené Chrobáka a Pavlištíka 6:0, zatímco druhý půlfinálový mač mezi dvojkami Janíček - Duba a Hošpes - Brussenbauch se stal kořistí předloňských vítězů poměrem 6:3. Rozhodující duel o zlato pak sliboval super podívanou. Ta se fakt dostavila, ovšem při naprosté dominanci fantasticky hrajících Husaříka a Trčky měla jednostranný charakter. Janíček a Duba se marně snažili vzdorovat tenisové smršti zasloužených premiantů, kteří za necelou půlhodinku dospěli k exhibičně famóznímu triumfu 6:0!

"Náš domácí Staňa Husařík měl tentokrát za parťáka dosavadního závodního hráče Dana Trčku, taky Prostějováka. Před turnajem jsem mu říkal, že jestli PROSTĚJOV CUP ani letos nevyhraje, tak ho zabiju. Má štěstí: přežil," říkal Večerníku nadšený šéf organizačního štábu Martin "Krupa" Krupička. Slavnostního vyhlášení výsledků se ujal společně se svým věrným pořadatelským druhem Petrem "Pupou" Dosedělem a se zástupci generálních partnerů. Těmi byli za statutární město Prostějov Božena Sekaninová a Petr Kousal, za firmu Neuklouzni.cz pak Milan Kolář. "A teď můžeme jít slavit," oddechl si Krupička s úlevou v pozdním večeru. Vymazlené jubilejní klání bylo potřeba náležitě zapít u bohatě zásobených stolů…

HODNOCENÍ ŠÉFA TURNAJE

"Dlouhodobé přípravy i vlastní organizace desátého ročníku turnaje nás s Pupou Dosedělem a dalšími parťáky stály obrovské úsilí i spoustu energie. Zvlášť po smolně propršeném loňsku a vzhledem k dlouhé nejistotě kvůli covidovým opatřením. Nakonec to ale stálo za to, všechno dobře dopadlo a můžeme být šťastní. Udělali jsme naprosté maximum a věřím, že všichni účastníci odjížděli domů spokojení. Jejich četné pochvaly se poslouchaly hodně dobře, to musím přiznat. Obrovské díky patří vedle samých aktérů pochopitelně veškerým partnerům v čele s titulárními, tedy městem Prostějov a společnostmi Neuklouzni.cz, JS Phone či Hrajme fér – sport je fajn. Pomáhají nám k tomu, aby PROSTĚJOV CUP mohl být tak špičkovou sportovní akcí. Pomyslnou třešničkou na dortu samozřejmě je vytoužené vítězství domácího Stani Husaříka, mého osobního favorita. Letos si k sobě vzal vynikajícího spoluhráče Dana Trčku a konečně protrhl mnoho roků trvající marné dobývání zdejšího titulu. Gratulace však patří nejen těmto dvěma klukům, ale úplně všem, kteří si naše kulaté jubileum společně užili. Za rok na viděnou!"
Martin Krupička, hlavní organizátor Prostějov Cupu 2021

VÝSLEDKY PROSTĚJOV CUP 2021

1. kolo: Janíček, Duba – Kubeš, Šlambor 6:2, Schromm, Veselík – Tvarůžek, Ondrušíková 6:1, Jeřábek, Hynšt – Sehnal, Šilhánek 6:3, J. Crha, Krejčí – Menclová, Lackovičová 6:1, Rojek, Dilenz – Folta, Preček 6:2, Mališ, Ščudlík – Florián, Čermák 6:4, Čulík, Pintera – Rábel, Štěpánek 6:1, Hošpes, Brussenbauch – Alturban, Ševčík 6:0, Husařík, Trčka – Bořil, Michálek 6:0, Blažek, Kočí – Fojtaník, Příhoda 6:1, V. Crha, Marušák – Krejčiřík, Horejš 6:1, Hipský, Petráň – Kadlec, Kadlec 6:0, Gregor, Pektorová – Kandráč, Kandráč 6:2, Chrobák, Pavlištík – Pintera, Hradílek 7:5, Bartoněk, Jarmar – Kořalka, Kořalka 6:4, Kopelec, Lapčík – Kunc, Mazur 6:3. 2. kolo: Janíček, Duba – Schromm, Veselík 6:3, J. Crha, Krejčí – Jeřábek, Hynšt 6:0, Mališ, Ščudlík – Rojek, Dilenz 6:3, Hošpes, Brussenbauch – Čulík, Pintera 6:4, Husařík, Trčka – Blažek, Kočí 6:2, Hipský, Petráň – V. Crha, Marušák 6:1, Chrobák, Pavlištík – Gregor, Pektorová 7:6, Kopelec, Lapčík – Bartoněk, Jarmar 6:4. Čtvrtfinále: Janíček, Duba – J. Crha, Krejčí 6:2, Hošpes, Brussenbauch – Mališ, Ščudlík 6:3, Husařík, Trčka – Hipský, Petráň 6:3, Chrobák, Pavlištík – Kopelec, Lapčík 7:5. Semifinále: Janíček, Duba – Hošpes, Brussenbauch 6:3, Husařík, Trčka – Chrobák, Pavlištík 6:0. Finále: Husařík, Trčka – Janíček, Duba 6:0.

Autor: Marek Sonnevend, Prostějovský Večerník

Krásně završená dekáda Prostějov Cupu! Když tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných PROSTĚJOV CUP před deseti lety vznikl, šlo o malou lokální událost pro omezený počet místních nadšenců na pár kurtech skromného areálku, a navíc teprve hledající svůj název. Současnost? Z celorepublikově vyhlášeného sportovního podniku je kolos každoročně konaný v nádherném profi areálu TK Prostějov a mající takovou herní i organizační úroveň, která jej řadí na vrchol nejen v tuzemsku, ale také za hranicemi! Na jubilejní desátý ročník byla letos upřena tím větší pozornost, že loni veškerou snahu doslova zdevastovalo nepříznivé počasí v podobě silného vytrvalého deště. Pořadatelský štáb se však přes tenhle úder osudu – samozřejmě po překonání prvotního zklamání – brzy přenesl, aby okamžitě začal pracovat na návratu k normálu. Díky tomu se nešťastně přerušený věhlas PROSTĚJOV CUPU podařilo obnovit v naprosto parádním stylu. "Dlouhodobé přípravy i sama organizace desátého ročníku turnaje nás s Pupou Dosedělem a dalšími parťáky stály obrovské úsilí i spoustu energie. Zvlášť po smolně propršeném loňsku a vzhledem k dlouhé nejistotě kvůli proticovidovým opatřením. Nakonec to ale stálo za to, všechno dobře dopadlo a můžeme být šťastní. Udělali jsme naprosté maximum a věřím, že všichni účastníci odjížděli domů spokojení. Jejich četné pochvaly se poslouchaly hodně dobře, to musím přiznat," oddechoval po večerním konci celodenního zápasového maratonu vyčerpaný, leč vrcholně spokojený Martin Krupička. Hlavní organizátor trvale dává do zajištění tenisového klání, jehož je duchovním i praktickým otcem, celé své srdce, um a prostě všechno. V kooperaci s úzkým okruhem spolupracovníků dokáže pokaždé zajistit široké, přitom nesmírně kvalitní startovní pole účastníků čítající několik desítek párů. Tentokrát jich dorazilo čtyřicet a podstatnou část jako obvykle tvořili dřívější závodní hráči, čímž se level mnoha utkání bez přehánění blížil turnajům ITF. Navíc aktéři měli tradičně k dispozici tolik vynikajícího jídla i pití, že v srdci Hané strávili po veškerých stránkách další výjimečný den. "Obrovské díky patří vedle účastníků pochopitelně všem partnerům v čele s titulárními, tedy městem Prostějov a společnostmi Neuklouzni.cz, JS Phone či Hrajme fér – sport je fajn. Pomáhají nám k tomu, aby PROSTĚJOV CUP mohl být tak špičkovou sportovní akcí. Jmenovitě chci poděkovat Milanu Kolářovi za perfektně navázanou novou spolupráci, Božence Sekaninové i dalším představitelům města za dokonalou spolupráci pokračující, manželům Černoškovým za opětovné poskytnutí nádherného areálu TK, Františku Prášilovi za nepřerušenou podporu navzdory jeho zdárně překonané těžké životní situaci, Ondrovi Remencovi za pomoc při pořádání turnaje, mému věrnému parťákovi Pupovi Dosedělovi za společné organizování celého náročného projektu, firmě Alika Čelčice za věnování svých produktů. A samozřejmě své rodině, která mi pomohla nachystat dobroty do přebohatého menu," nechtěl Krupička na nikoho důležitého zapomenout. Odměnou mu byla nejen výše zmíněná spokojenost téměř stovky zúčastněných, ale též vnitřní satisfakce ze zúročení celoroční přípravné dřiny. Navíc umocněná vytouženým triumfem domácí dvojice. "Pomyslnou třešničkou na dortu určitě je vítězství našeho Stani Husaříka, mého osobního favorita. Letos si k sobě vzal vynikajícího spoluhráče Dana Trčku a konečně protrhl mnoho roků trvající marné dobývání zdejšího titulu. Gratulace však patří nejen těmto dvěma klukům, ale úplně všem, kteří si naše kulaté jubileum společně užili. Za rok na viděnou," zdůraznil Krupička. Což plně platí i pro Večerník, hrdého mediálního partnera PROSTĚJOV CUPU! CO ŘEKLI VÍTĚZOVÉ... Stanislav Husařík (Prostějov): "Měl jsem výborného spoluhráče a taky můj výkon byl mnohem lepší než v minulých letech. Řekl bych, že mi tady vždycky během play-off postupně docházely síly a následně odcházela i hlava. (smích) Dneska se mi ale nic takového nestalo, celý turnaj jsem se cítil skvěle. Parťák mě držel, společně jsme se zlepšovali zápas od zápasu a ve vyřazovacím pavouku předváděli hodně kvalitní tenis." Daniel Trčka (Prostějov): "Nikdo z nás tady od loňského října dlouhé měsíce nehrál žádné zápasy, ani já. Tím byl turnaj dost nevyzpytatelný a my jsme ho prostě zvládli nejlíp, hlavně ten závěr. Jak řekl Staňa, postupně jsme se zlepšovali, sehrávali, přicházeli na nové finty. A v semifinále i finále naše forma vygradovala, cítili jsme blízkost celkového vítězství a tvrdě šli za ním." cesta stanislava husaříka k triumfu na prostějov cupu rok spoluhráč výsledek 2014 Jakub Švandera Semifinále 2015 Daniel Malý Semifinále 2016 Radim Janíček Semifinále 2017 Tomáš Jeřábek Semifinále 2018 Tomáš Jeřábek Osmifinále 2019 David Bolek Čtvrtfinále 2020 - N* 2021 Daniel Trčka Vítězství * loni turnaj zrušilo nepříznivé počasí. Autor: Marek Sonnevend, Prostějovský Večerník

Halový Prostějov Cup 2022 tenisových deblistů
v TK Natali Mostkovice

Největší středoevropský turnaj neregistrovaných tenistů ve čtyřhře Prostějov Cup už má i svou halovou verzi. Poprvé se konala uprostřed března v areálu TK Natali Mostkovice, přičemž premiérový ročník ovládla dvojice Chrobák, Pavlištík.

leták 2022

Autor: Marek Sonnevend, Prostějovský Večerník

"Poslední dva roky jsme hlavně během zimních měsíců všichni byli v zajetí přísných proticovidových opatření, jež v podstatě znemožňovala normální pořádání sportovních akcí mimo profesionální scénu. Teď už konečně můžeme naplno fungovat bez omezení, a díky tomu se mohl uskutečnit projekt halového Prostějov Cupu, který jsem už delší dobu nosil v hlavě," řekl Večerníku hlavní organizátor Martin Krupička.

K účasti do Mostkovic přilákal jednadvacet párů z celé České republiky. "Nejvíc aktérů samozřejmě bylo z Prostějova a blízkého okolí, ale dorazili i borci z celé Moravy, a dokonce také z několika měst v Čechách. Jsou to kamarádi pravidelně hrající letní Prostějov Cup, proto rádi přijeli i teď koncem zimy," usmíval se Krupička vyhlášený svými pořadatelskými schopnostmi.

Pro aktuální turnaj vymyslel originální hrací systém. Šestnáct dvojic bylo rozděleno do čtyř základních skupin, z nichž vždy dvě nejlepší postoupily do čtvrtfinále a méně úspěšné šly do soutěže útěchy (pavouk B). Tam rovnou zamířilo pět papírově nejslabších dvojic, které základní část absolvovaly ve své vlastní pětičlenné skupině. "Nešlo o to nikoho diskriminovat na úkor jiných. Naopak jsem chtěl, aby si všichni zahráli pokud možno co nejvíc vyrovnaných utkání, proto jsem se s některými aktéry předem domluvil na takovém výkonnostním rozdělení. Všichni s tím souhlasili a věřím, že si celý den naplněný tenisem opravdu užili," konstatoval Krupička.

Byl to skutečný zápasový maraton startující po osmé hodině ranní a vrcholící až velice pozdě večer. Nejvíc sportovního umu, fyzické vytrvalosti i psychické odolnosti nakonec prokázali Chrobák s Pavlištíkem, kteří ve finále zdolali Janíčka (Vřesovice) s Kopelcem 6:2. Pomyslný bronz získali poražení semifinalisté Hájek, Sedláček a domácí Koryčánek, Šilhánek. Další dva páry z našeho okresu Husařík, Kadlec (Prostějov) i Kubeš, Šlambor (Mostkovice) těsně vypadly ve čtvrtfinále. A co zmíněná soutěž útěchy? Tu vyhráli Omachlík, Rojek po finálovém vítězství nad duem Cendelín, Herzán.

"Za podporu turnaje chci moc poděkovat všem partnerům, těmi nejvýznamnějšími jmenovitě byli prostějovská zastupitelka a bývalá senátorka Božena Sekaninová, starosta Mostkovic Jaroslav Peška, dále firma Alika, Martin Hubál a František Prášil. Velké poděkování zaslouží taky Ondra Remenec, který mi hodně pomohl s pořádáním celého turnaje. Věřím, že se premiéra halového Prostějov Cupu opravdu povedla, včetně bohatého zajištění chutným jídlem i dobrým pitím jako obvykle. A bez ohledu na výsledky domů odjížděl každý spokojen," zhodnotil Martin Krupička. V plném proudu jsou nyní už přípravy na velký letní Prostějov Cup, který proběhne 25. června a jehož mediálním partnerem tradičně je PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

DO RÁMEČKU, TITULEK DO NEGATIVU: HALOVÝ PROSTĚJOV CUP 2022 V ČÍSLECH